Африканська чума свиней – виклик сьогодення!

Дата: 19.04.2024 08:38
Кількість переглядів: 87

Фото без опису

Африканська чума свиней – виклик сьогодення!

 

                У квітні 2024 року в одному з домогосподарств села Гонората Подільського району Одеської області зареєстровано випадок захворювання свиней на африканську чуму (АЧС). Аби не допустити подальшого розповсюдження цієї вірусної хвороби свиней спеціалістами Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області вживаються відповідні заходи реагування. З метою вжиття заходів з локалізації (ліквідації) захворювання проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Подільській районній державній адміністрації, на якому визначено межі неблагополучного пункту, зони захисту та зони нагляду.

             Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням та високим ступенем смертності. Гине до 100% інфікованих свиней. Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні. Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями. Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров). Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42 С, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно-фіолетові плями. Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше. 

 

Для запобігання занесенню збудника африканської чуми свиней в особисті підсобні господарства радимо дотримуватись наступних заходів:

  • утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

  • обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

  • не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

  • приміщення, де утримуються свині, треба регулярно прибирати, проводити дезінфекцію, знищувати гризунів;

  • не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

  • не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках;

  • не згодовувати свиням харчові відходи без попередньої термічної обробки;

  • у разі виникнення захворювання (загибелі) свиней терміново інформувати державну установу ветеринарної медицини за місцем вашого проживання.

 

                                                     Подільське районне управління

                                                                                       Головного управління Держпродспоживслужби

                                 в Одеській області


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт