Історична довідка

Зеленогірська селища об’єднана територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»   згідно рішення Зеленогірської селищної ради від 23 листопада 2018року внаслідок об'єднання Зеленогірської селищної ради (селище міського типу) та трьох сільських рад: Гвоздавської (села Гвоздавка Друга, Василівка, Володимирівка, Гоздавка Перша, Солтанівка, Чабанівка, Шликареве), Познанської (села Познанка Перша та Познанка Друга) та Ясенівської (села Ясеное Перше та Ясеное Друге). Населення ОТГ станом на 01.01.2020 становить понад 8,048 тис. осіб.

Селище Зеленогірське - є адміністративним центром об'єднаної селищної громади..

Згідно з адміністративно-територіальним устроєм України територія громади входить до складу Любашівського району Одеської області. Відстань від адміністративного центру територіальної громади до районного центру - 14 км, до обласного центру - 180 км.

Територія громади межує з Балтською об’єднаною територіальною громадою Одеської області; Любашівською територіальною громадою Одеської області; Ананьївським районом Одеської області, Савранським районом Одеської області.

Гідрографічна сітка громади представлена річкою Кодима, яка розділяє населені пункти. Площа громади складає 265,36 кв. км, земель сільськогосподарського призначення – 22129,1921га., земель запасу – 5265,24га..

Кліматичні умови зони, в якій розташована Зеленогірська ОТГ, характеризуються високими температурними показниками та недостатньою кількістю опадів. Зеленогірська ОТГ розташована в помірно-континентальній зоні. Ґрунти громади – чорноземи.

Аграрний сектор Зеленогірської ОТГ спеціалізується у галузях рослинництво і тваринництво. На території громади функціонують сільськогосподарські підприємства:

ТОВ «Південна житниця», ТОВ НВП «Агро-Ритм», ТОВ «Фермерська аграрна спілка», ТОВ «Система 101», ТОВ «СГП ім.Іана Піддубного», ТОВ «,САЛВІЯ», ТОВ «Савранський завод продтоварів», 56 фермерських господарств. Підприємства торгівлі, громадського харчування та побуту представлені кафе «Ю-Гард», «Кодимчанка» і «Колос» та 52 приватними магазинами. В центрі селища Зеленогірське розташований торговий майдан, в центрі села Ясенове Друге – невеликий ринок.

Загальний обсяг надходжень Зеленогірської ОТГ з урахуванням трансфертів склав 23829600 грн.

Основними бюджетоутворючими надходженнями до бюджету Зеленогірської ОТГ є місцеві податки та збори, податок на доходи, податок на прибуток, податок на збільшення ринкової вартості, який складається із податку на доходи фізичних осіб. В структурі видатків найбільшу питому вагу займають видатки на функціонування сфери „освіта” - 56,9 %, „державне управління” - 18,1 %, „охорона здоров’я” - 8,7 %.

Освітні потреби населення ОТГ задовольняє 1 опорний освітній заклад Зеленогірська "Загальньоосвітня школа І-ІІІ ст.", три НВК "Загальньоосвітня школа І-ІІІ ст. - ДНЗ" (  с.Гвоздавка Друга, с.Познанка Перша та с.Ясенове Друге), три дошкільні навчальні заклади (смт Зеленогірське, с.Гвоздавка Перша та с.Солтанівка).

Лікувально-профілактичні заклади територіальної громади представлені 5 амбулаторіями загальної практики- сімейної медицини (смт Зеленогірське, с.Гвоздавка Друга,с.Солтанівка, с.Познанка Перша та с.Ясенове Друге) та 3 фельдшерсько-акушерські пункти ( с. Гвоздавка Перша, с.Ясенове Перше, с.Шликареве).

В Зеленогірській ОТГ працює 4 будинки культури, 4 сільських бібліотек.