Всесвітній день психічного здоров’я підлітків

Дата: 07.03.2024 09:48
Кількість переглядів: 105

Фото без опису

Всесвітній день психічного здоров’я підлітків

Щорічно за ініціативи американського бренду молодіжного одягу Hollister відзначається Всесвітній день психічного здоров’я підлітків (далі – День), котрий полягає в допомозі різноманітним організаціям, діяльність яких пов’язана з психічною рівновагою підлітків. Ініціатива була підтримана Міжнародною асоціацією із запобігання самогубствам (IASP) і підтримується багатьма організаціями та особистостями в усьому світі.

Метою Дня – підвищення обізнаності тінейджерів (підлітків) щодо психічного добробуту та подолання невпевненості у собі за допомогою медитацій, танців, музики, спорту тощо. Ця подія заохочує підлітків спілкуватись між собою у соціальних мережах й демонструвати власний спосіб подолання психологічного дискомфорту.

За даними ВООЗ, психічне здоров’я (далі – ПЗ) це хороше самопочуття, здатність справлятися із життєвими проблемами, добре працювати і допомагати своєму співтовариству. Поняття «психічне здоров’я» існує дуже давно, але в минулому люди вважали, що ПЗ пов’язано тільки з відсутністю психічних хвороб, та ізолювали тих, у кого були проблеми з ПЗ. З часом вчені узнали більше про ПЗ, але ще багато чого належить зробити, щоб допомогти людям досягти ПЗ і поставити кінець стигмі.

Саме у підлітковому віці висока важкість до отримання травматичного досвіду, і якщо залишити його без уваги, у подальшому це може призвести до розвитку ПЗ. За даними ВООЗ, проблеми з ПЗ у людей віком від 10 до 19 років складають 16% від усіх захворювань і травм. За даними ВООЗ, половина всіх психічних недуг починається у віці близько 14 років. Самогубство та депресія є одними з основних причин смерті серед підлітків і навіть можуть призвести до інших проблем, таких як зловживання психоактивними речовинами в майбутньому. Розширення використання онлайн-технологій, безсумнівно, приносить багато переваг, але також може створити додаткове навантаження, оскільки можливості підключення до віртуальних мереж у будь-який час дня і ночі зростають. Вчені довели, що сучасне покоління тінейджерів має найгірше ПЗ, проте більша частина підлітків намагається вести здоровий спосіб життя.

Небезпека в інтернет-просторі

Ще однією зоною небезпеки є участь дитини в суїцидальних групах в інтернет-мережі, зокрема онлайн-форумах чи спільнотах у соціальних мережах, які пропагують або нормалізують суїцидальну поведінку.

1. Є кілька стратегій, що допоможуть захистити вашу дитину та обговорити з нею цю проблему.

2. Сприятливе та неупереджене середовище. Дайте дитині зрозуміти, що вона може прийти до вас із будь-якими проблемами чи питаннями без страху покарання.

3.Розкажіть дитині про небезпеку онлайн-спільнот, які пропагують самоушкодження чи суїцидальну поведінку. Поясніть, що ці групи можуть бути шкідливими і заохочувати до ризикової поведінки, яка може мати серйозні наслідки.

4.Запровадьте чіткі та послідовні правила і настанови стосовно діяльності вашої дитини в інтернеті. Зокрема, визначте, які сайти їй дозволено відвідувати і з ким вона може спілкуватися онлайн.

5. Стежте за тим, як дитина користується інтернетом, і регулярно перевіряйте історію переглядів, аби переконатися, що вона не має доступу до неприйнятного контенту.

6. Також стежте за активністю в соціальних мережах. Орієнтуйтеся в наявних акаунтах вашої дитини в соцмережах, а також у групах і спільнотах, у яких вона бере участь. Підпишіться на них або додайте в друзі на платформах соціальних мереж і періодично переглядайте їхні пости, коментарі та взаємодію.

7.Важливими є навички критичного мислення у дитини, щоб критично оцінювати інформацію, з якою вона стикається в інтернеті. Навчіть її ставити під сумнів достовірність джерел, розпізнавати потенційні небезпеки.

8.Найнадійніша превенція — навчити дитину здоровим способам подолання стресу, тривоги і складних емоцій. Станьте прикладом застосування здорових стратегій подолання стресу. Це може бути розмова з близькими дорослими, яким дитина довіряє, заняття, хобі чи діяльність, які їй подобаються, або фізичні техніки розслаблення.

9 Говоріть з дитиною про психічне здоров’я, профілактику самогубств і потенційну небезпеку онлайн-спільнот. Заохочуйте її ставити запитання і відкрито висловлювати свої побоювання. Дайте дитині зрозуміти, що вона не самотня і що їй завжди можна допомогти, якщо вона бореться зі складними емоціями або думками про самогубство.

Профілактика починається з усвідомлення та розуміння ранніх попереджувальних ознак та симптомів ПЗ. Батьки та вчителі можуть допомогти сформувати життєві навички у дітей та підлітків, щоб допомогти їм справлятися з повсякденними проблемами вдома та в школі. Психосоціальна підтримка може надаватися в школах та інших громадських установах і, звичайно ж, може бути організована, покращена або розширена підготовка медичних працівників, що дозволяє їм виявляти психічні розлади та керувати ними.

Якщо ви довго відкладали візит до фахівця, цей День може стати гарним приводом, аби потурбуватися про ПЗ себе та своїх близьких. Якщо ви стурбовані тим, що ваша дитина може бути схильна до ризику самоушкодження або суїцидальної поведінки, запитайте поради у фахівця. з

Подільський РВП ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора