Ризик псування харчових продуктів у разі вимкнення електроенергії зростає

Дата: 23.11.2022 10:10
Кількість переглядів: 222

Фото без опису

Ризик псування харчових продуктів у разі вимкнення електроенергії зростає

У період воєнних дій на території України все частіше виникає ситуація, коли відсутня електроенергія через пошкодження електромереж, або коли відбуваються віялові відключення систем електропостачання.

Постійні відключення електроенергії є проблемними для багатьох виробників харчових продуктів, адже йде мова про збереження роботи підприємства та забезпечення умов виробництва, а це – зберігання сировини, дотримання технологічних процесів, зберігання готової продукції. тощо. Особливо критичною відсутність електроенергії є для виробників заморожених харчових продуктів.

Тому, щоб зберегти продукцію підприємства закуповують генератори, або ж відшукують партнерів по бізнесу, які приймуть її на зберігання. Це, звісно, здорожує логістику та вартість зберігання, але з огляду на ситуацію іншого виходу немає. В будь-якому випадку відключення світла для виробництва – це надзвичайна ситуація, адже на підприємстві процес виробництва триває постійно. Оскільки є ліміти на споживання кількості електроенергії на добу та години роботи підприємства, більшість виробництв переходять на нічний час роботи, коли споживання електроенергії населенням найнижче.

З огляду на ситуацію, яка складається через віялові відключення систем енергопостачання, Любашівський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області рекомендує операторам ринку:

- розробити додаткові заходи з метою забезпечення належних і стабільних умов виробництва та зберігання харчових продуктів;

- при виробництві та обігу харчових продуктів посилити контроль за дотриманням умов зберігання (температури, часу зберігання). Під час вимкнення електроенергії важливо зберегти охолоджені або заморожені продукти безпечними для споживання;

- забезпечити дотримання гігієнічних вимог;

- забезпечити лабораторний контроль готової продукції;

- по можливості, адаптувати роботу підприємства до графіків віялових відключень електроенергії;

- для зменшення ризиків для підприємства одночасної втрати всієї продукції провести її перерозподіл по різних складах;

- запастися генераторами та іншими енергоносіями на випадок тривалих відключень електроенергії;

- переглянути процедури вилучення та відкликання невідповідної продукції та шляхи її утилізації.

Основна відповідальність за безпечність харчових продуктів покладається на операторів ринку харчових продуктів: на виробників, інших суб’єктів господарювання, які транспортують, зберігають, пакують або здійснюють обіг харчових продуктів.

Постійні відключення електроенергії впливають й на те, що в оселях громадян холодильники не будуть працювати, що спричиняє порушення умов зберігання харчових продуктів. Охолоджені або заморожені продукти у такому разі можуть бути небезпечними для споживання людей. Вживання зіпсованих продуктів може привести до тяжких харчових отруєнь та суттєвого погіршення стану здоров’я.

Ось поради, які допоможуть зберегти вашу їжу безпечною до вживання:

● Подбайте про безпечну температуру в холодильнику та морозильній камері. У холодильнику має бути температура 4°С або нижче; у морозильній камері – нижче 0°С.

● Завчасно підготуйтеся до надзвичайної ситуації. Заморозьте контейнери з водою, щоб мати змогу зберегти температуру вашої їжі за температури 4°С або нижче, якщо вам доведеться виймати продукти з холодильника. За можливості придбайте сухий або блоковий лід.

● Коли вже електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери закритими. Якщо дверцята залишаються закритими, продукти залишаються безпечними до 4 годин у холодильнику, 48 годин у повній морозилці, 24 годин у напівпорожній морозилці. Якщо електроенергія відключена більше 4 годин, помістіть лід до продуктів у холодильник.

Шановні споживачі! Підозрілу їжу ніколи не пробуйте на смак, щоб перевірити її безпечність. Якщо маєте сумніви, насторожує колір, запах, структура, краще не споживайте її.  Особливо це стосується харчових продуктів, які швидко псуються: м’ясо, риба, яйця, молочні продукти.

Залишайтеся здоровими!

                                                                                                Любашівський відділ  Головного управління Держпродспоживслужби                                                                                   в Одеській області

                                                                                                        

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора