ПАМ’ЯТКА щодо першочергових дій у разі виявлення ознак вибухових пристроїв або схожих на них предметів

Дата: 13.10.2022 17:18

ПАМ’ЯТКА

щодо першочергових дій у разі виявлення ознак вибухових пристроїв

або схожих на них предметів

УВАГА! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!

Шановні жителі Зеленогірської селищної територіальної громади

Подільського району Одеської  області!

На території громад району (сільських, селищних, міських рад)  продовжують мати місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів – боєприпасів часів ІІ Світової війни, а також сучасних засобів ураження, що стали нажаль доступними в сучасної ситуації.

Знайдені боєприпаси (або предмети, що схожі на них) повинні бути знешкодженні тільки спеціалістами (ДСНС України, МВС України, МО України).

У випадку виявлення підозрілого предмета СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, переміщувати, підіймати та ін.) та  негайно повідомляти:

• за тел. 102 та 2-25-73 оперативного чергового відділу поліції №1 Подільського РУ поліції ГУ НП в Одеській області
  • за тел. 101, 2-11-00 оперативного чергового диспетчера 28 ДПРЧ 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області.
  • за тел. 3-45-56, 066 536 5975  відповідального працівника Зеленогірської селищної ради.

При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися

наступних   правил:

• не піднімати і не розбирати знайдені вибухонебезпечні предмети; негайно повідомити про виявлення характерних ознак вибухонебезпечного предмету, місце його розташування, час виявлення та особу, що виявила;
  • відгородити місце де знаходиться вибухонебезпечний предмет;
  • нікого не допускати до цього місця, організувавши біля нього постійне чергування до прибуття представників відповідних служб.

Ваші дії після виявлення вибухонебезпечного предмету:

? Зупинити будь-які дії (роботи) в районі небезпечного місця. Ні в якому разі не чапайте підозрілий предмет.

? Організувати  охорону небезпечного місця.

? Не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмету, доки не прибули спеціалісти

ВИКОНАННЯ ЦИХ ПРАВИЛ ЗБЕРЕЖУТЬ ВАМ І ОТОЧУЮЧИМ

ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ!