Шановні платники податків! Своєчасно сплачуйте податкові зобов'язання та не накопичуйте борги!

Дата: 21.05.2024 14:15
Кількість переглядів: 29

Фото без опису

 

Шановні платники податків! Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що своєчасно сплачені податки та погашені борги в умовах сьогодення є одним із головних чинників для прискорення перемоги та забезпечення всебічної підтримки держави, яка всі свої можливості спрямовує на зміцнення Збройних Сил України.

Нагадуємо, що відповідно до статті 59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами), у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. Тому, саме з податкової вимоги платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

Але, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на теперішній час – 3 060 грн), податкова вимога не надсилається (не вручається).

Тобто, у разі, якщо платник податків має суму боргу, яка не перевищує 3 060 гривень, такий платник податків не буде поінформований про свій податковий борг.

Несплата наявних боргів та створення нових може призвести до збільшення загальної суми заборгованості понад 3 060 гривень, що вже передбачатиме застосування заходів примусового стягнення.

Фізичним особам особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте нерухоме та рухоме майно такої фізичної особи. Також до боржників - фізичних осіб, у тому числі тих, хто є власниками банківських карток, вживаються заходи щодо арешту рахунків.

Звертаємо увагу, що за несвоєчасні розрахунки з бюджетами, згідно з нормами Податкового кодексу України, передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату.

Головне управління ДПС в Одеській області наголошує на необхідності платникам податків своєчасно та у повному обсязі сплачувати свої податкові зобов’язання з податків і зборів, задля недопущення утворення податкових боргів, не наражати себе на ризик застосування фіскальних заходів щодо погашення податкових боргів.

Якщо у вас є сумніви щодо наявності боргів перед державою, для отримання інформації про суми, дати та підстави виникнення податкового боргу, платник податків має можливість:

- скористатися приватною частиною Електронного кабінету, яка розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».;

- зателефонувати фахівцям підрозділу по роботі з податковим боргом, за вказаними номерами (048)7056374, (066)8286561, (096)1285143;

- звернутися до податківців Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації або зателефонувати за номерами, які розміщені на субсайті Головного управління ДПС в Одеській області вебпорталу ДПС за посиланням https://od.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/;

- у представників територіальних громад за місцем реєстрації.

Графік роботи податкових органів Одещини з понеділка по п’ятницю з 08:30 до 17:00, обідня перерва з 12:30 до 13:00.

Щодо порядку отримання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи зі сплати єдиного внеску – детальніше за посиланням https://od.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/767013.html.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора