ОГОЛОШЕННЯ

Дата: 22.03.2024 15:59

ОГОЛОШЕННЯ

Згідно розпорядження начальника Одеської обласної військової адміністрації від 22 березня 2024 року №287/А-2024 « Про невідкладні заходи щодо зоощадливого використання та економії електричної енергії в населених пунктах Одеської області» Зеленогірська селищна рада доводе до відома  жителів громади   щодо необхідності обмеження використання енергомістких приладів у пікові години споживання електроенергії щоб зменшити навантаження на енергосистему, що постраждала внаслідок російських атак.

Економія електроенергії у пікові години допомагає  зберегти стабільність енергосистеми України. Тому скорочувати споживання електрики найважливіше в години пікового навантаження.

Години пікового навантаження – у який час скоротити споживання електроенергії?

Споживачам слід обмежити споживання електрики та не вмикати потужну побутову техніку в такі години:

вранці – з 6 до 9 години;

увечері – з 17 до 23.

Такий спосіб дозволяє зменшити навантаження на магістральні мережі.

Освітлення та побутові прилади – що вимикати вранці та ввечері?

Щоб зменшити енергоспоживання та знизити навантаження на мережу, у години пік потрібно відключати такі електроприлади:

• обігрівач;

• бойлер;

• тепла підлога;

• традиційні лампи розжарювання (альтернатива – замінити на світлодіодні);

• пральна машина;

• кондиціонер;

• електроплита.

Також не слід одночасно вмикати декілька приладів, які різко збільшують навантаження на мережі, а саме електрочайник, мікрохвильова піч, кавоварка, праска, фен для волосся і т.д.

Орієнтовне навантаження на всю квартиру повинне становити не більше 5-10 кВт. При цьому варто пам'ятати, що одна тільки електрична плита споживає 4-8 кВт.

На другому місці – калорифери, кондиціонери, бойлери та масляні обігрівачі, що споживають по 2-3 кВт..