Вчасно сплачені податки – умова вашого спокою

Дата: 23.12.2023 17:56
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

Вчасно сплачені податки – умова вашого спокою

Шановні платники податків! Головне управління ДПС в Одеській області нагадує про необхідність своєчасно сплачувати податки та збори до бюджетів усіх рівнів.

В умовах сьогодення, одним із головних чинників для прискорення перемоги, є забезпечення всебічної підтримки держави, яка всі свої можливості спрямовує на зміцнення Збройних Сил України.

Своєчасно сплачені податки та погашені борги наразі є важливими, як ніколи.

Нагадуємо, що відповідно до статті 59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами), у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. Тому, саме з податкової вимоги платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.

Але, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на теперішній час – 3 060 грн), податкова вимога не надсилається (не вручається).

Тобто, у разі, якщо платник податків має суму боргу, яка не перевищує 3 060 гривень, такий платник податків не буде поінформований про свій податковий борг.

Несплата наявних боргів та створення нових може призвести до збільшення загальної суми заборгованості понад 3 060 гривень, що вже передбачатиме застосування заходів примусового стягнення.

Фізичним особам особливо слід пам’ятати про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте нерухоме та рухоме майно такої фізичної особи. Також до боржників - фізичних осіб, у тому числі тих, хто є власниками банківських карток, вживаються заходи щодо арешту рахунків.

Звертаємо увагу, що за несвоєчасні розрахунки з бюджетами, згідно з нормами Податкового кодексу України, передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату.

Головне управління ДПС в Одеській області наголошує на необхідності платникам податків своєчасно та у повному обсязі сплачувати свої податкові зобов’язання з податків і зборів, задля недопущення утворення податкових боргів, не наражати себе на ризик застосування фіскальних заходів щодо погашення податкових боргів.

Якщо у вас є сумніви щодо наявності боргів перед державою, для отримання інформації про суми, дати та підстави виникнення податкового боргу, платник податків має можливість:

- скористатися приватною частиною Електронного кабінету, яка розміщена на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».;

- зателефонувати фахівцям підрозділу по роботі з податковим боргом, за вказаними номерами (048)7056374, (066)8286561, (096)1285143;

- звернутися до податківців Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації або зателефонувати за номерами, які розміщені на субсайті Головного управління ДПС в Одеській області вебпорталу ДПС за посиланням https://od.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/;

- у представників територіальних громад за місцем реєстрації.

Графік роботи податкових органів Одещини з понеділка по п’ятницю з 08:30 до 17:00, обідня перерва з 12:30 до 13:00.

Щодо отримання Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи – детальніше за посиланням https://od.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/739450.html.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора