Порядок одержання допуску (посвідчення) для роботи з пестицидами і агрохімікатами

Дата: 09.02.2023 08:52
Кількість переглядів: 157

Фото без опису

Порядок одержання допуску (посвідчення) для роботи з пестицидами і агрохімікатами

 

Розпочався новий сільськогосподарський рік. Незабаром у господарствах та приватному секторі Одеської області розпочнуться весняно-польові роботи, під час яких застосовуватимуться пестициди та агрохімікати. Враховуючи зазначене, управління фітосанітарної безпеки Головного управління нагадує особам, діяльність, яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, а також працівникам підприємств, установ та організацій, фізичним особам-підприємцям, що організовують виконання таких робіт, про необхідність одержання допуску (посвідчення) на право роботи із зазначеними препаратами.

 

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність в особи протипоказань за станом здоров’я (відповідно до постанови КМУ від 18 вересня 1995 р. №746).

 

Підприємці, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, що пов’язані із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, щороку (зазначено в п. 2.ст. 18 Закону України «Про захист рослин»).

 

Особи, діяльність яких пов’язана з виконанням робіт з пестицидами та агрохімікатами, повинні мати при собі допуск (посвідчення), медичну книжку і наряд на виконання такої роботи (відповідно до постанови КМУ від 18 вересня 1995 р. №746).

 

Звертаю увагу, на те що, Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 25 лютого 2021 №395 «Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 лютого 2013 року №96» змінено розміри плати за послуги, що надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. А саме: проведення навчання працівників, які безпосередньо виконують роботи пов’язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами – враховуючи розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2023 року у сумі 2 684 грн, розмір плати за надання послуг з проведення навчання працівників, які безпосередньо виконують роботи, пов’язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, з 01 січня 2023 року становить 401,02 грн.

 

Нагадую, що відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту рослин несуть особи, винні у непроходженні спеціальної підготовки та у неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин, та тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність (стаття 21 Закону України «Про захист рослин»).

 

 

Державний фітосанітарний

інспектор Головного управління

Держпродспоживслужби в Одеській області                     Юлія ТКАЧУК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора