«ПАТРОНАТ – ДОПОМОГА В СКРУТНІЙ ЖИТТЄВІЙ ОБСТАВИНІ»

Дата: 09.02.2022 12:43
Кількість переглядів: 361

Фото без опису

«ПАТРОНАТ – ДОПОМОГА В СКРУТНІЙ ЖИТТЄВІЙ ОБСТАВИНІ»

Фахівці Любашівської районної філії Одеського обласного центру зайнятості значну увагу приділяють на ознайомлення безробітних про патронат над дітьми батьки яких потрапили в скрутну життєву обставину. Що до цього питання проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення на відповідних семінарах.

Патронат – це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатна сім’я або тимчасова родина дозволяє дитині краще пристосуватися до життя в суспільстві. Послуга патронату передбачає роботу з біологічною сім’єю, що дозволяє кожній третій дитині повернутися до своїх батьків.

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Водночас патронатні вихователі працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень, без вихідних та відпусток, не маючи можливості прийти з роботи, бо вони живуть на роботі. При цьому вони одночасно виконують роботу багатьох різних спеціалістів та постійно підвищують свій професійний рівень. Також умовою є те, що виконання обов’язків патронатного вихователя не можна поєднувати з іншою трудовою діяльністю.

Тому пошук кандидатів у патронатні вихователі здійснюється з числа зареєстрованих безробітних. Фахівці служби зайнятості інформують зареєстрованих безробітних про суть та зміст патронату над дитиною та про можливість подання документів як кандидата у патронатні вихователі до служби у справах дітей для первинного відбору кандидатів у патронатні вихователі.

Якщо людина виявили бажання стати патронатними вихователями, вони можуть звернутися у службу у справах дітей, яка займається пошуком патронатних вихователів спільно із фахівцями з соціальної роботи в кожній територіальній громаді. У службі їм нададуть усі рекомендації щодо документів, які необхідно зібрати.

Також між Любашівською районною філією Одеського обласного центру зайнятості та  службою у справах дітей налагоджена співпраця, організована взаємодія та проводяться спільні заходи щодо інформування шукачів роботи з питань патронату, зокрема із залученням фахівців служби у справах дітей.

В інформаційному просторі центру зайнятості розміщені   інформаційні та презентаційні матеріали, з якими є можливість ознайомитися та визначитися щодо участі у відборі в патронатні вихователі.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора