Хто повинен вести облік товарних запасів згідно з Порядком №496?

Дата: 21.01.2022 14:02
Кількість переглядів: 188

Фото без опису

Хто повинен вести облік товарних запасів

згідно з Порядком №496?

        Головне управління ДПС в Одеській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 р.№ 496 затверджено Порядок, який визначає правила ведення обліку товарних запасів. Він поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону про РРО зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об`єкті) такого ФОП.

        Наказ №496, що затвердив Порядок та Форму ведення облік, набув чинності з 26 листопада. Таким чином його вимоги необхідно виконувати від цієї дати.

     Порядок №496 не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи та платників єдиного податку II-IV груп, які не здійснюють :

  • Реалізацію технічно – складних побутових товарів, що підлягають гарантійному  ремонту;
  • Реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • Реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння органогенного утворення напівдорогоцінного каміння.

    Разом з цим Порядок №496 поширює свою дію на фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування та на  ІІІ групі єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ.

     Облік товарних запасів здійснюються ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід`ємною частиною такого обліку.

    Первинні документи, на підставі яких внесені записи до Форми обліку, є обов'язковими додатками до такої форми. Внесення даних до Форми обліку щодо надходження товарів на підставі первинних документів здійснюється до початку їх реалізації.

     Форма обліку ведеться на вибір у паперовій або в електронній формі та має містити зазначені в довільному порядку дані фізичних осіб - підприємців. Для паперової форми обліку зазначені дані мають міститися на титульному аркуші. Записи ведуться в хронологічному порядку надходження або вибуття товарів. Під час ведення обліку товарних запасів в електронній формі, обирається довільний програмний формат та метод внесення інформації до Форми обліку з дотриманням вимог Порядку.

       Звертаємо увагу, що суб’єкт господарювання повинен забезпечити зберігання Форми обліку, первинних документів на товари у місці продажу (господарському об’єкті) до моменту вибуття останньої одиниці товару, відображеної в таких первинних документах.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора